اسکنر لابراتوار دندانسازی

در حال نمایش 3 نتیجه

اسکنر لابراتواری رومیزی

اسکنر لابراتوار دندانسازی چیست؟
اسکنر لابراتوار دندانسازی دستگاهی است که برای اسکن دقیق و سه بعدی مدل دندان‌ها استفاده می‌شود.

یک لابراتوار دندانپزشکی برای پیشبرد کار ، نیاز به تصویر دیجیتالی از دهان بیمار دارد.

دو راه برای ایجاد این فایل دیجیتال وجود دارد:

  • یا پزشک بیمار را مستقیماً با یک اسکنر داخل دهانی اسکن می کند و آن فایل را به آزمایشگاه می فرستد
  • یا پزشک یک قالب معمولی می گیرد و مدل گچی را به آزمایشگاه می فرستد.

در مورد دوم، لابراتوار به یک اسکنر لابراتواری برای دیجیتالی کردن قالب نیاز دارد تا بتواند فرآیند طراحی دیجیتال را آغاز کند.

یک اسکنر لابراتواری که اسکنر سه بعدی دندانسازی رومیزی نیز نامیده می‌شود، یک اسکنر رومیزی است که به لابراتوار دندانسازی اجازه می‌دهد به سادگی یک مدل (یا قالب – یک مدل کوچک از سطح تاج یا ریشه دندان) را در داخل آن قرار دهند، یک دکمه را فشار دهند و اسکنر یک مدل سه بعدی تولید می کند.

معمولاً اسکنرهای سه بعدی برای مدل‌های دندانپزشکی به صورت یک بسته نرم‌افزاری فروخته می‌شوند که به لابراتوار دندانساز اجازه می‌دهد طراحی و تولید را بلافاصله شروع کند. این نرم افزار دندانپزشکی CAD/CAM نیز نامیده می شود: لابراتوار دندانسازی از فناوری طراحی به کمک رایانه استفاده می کند.

اسکنر لابراتوار دندانسازی

اسکنر سه بعدی لابراتوار دندانسازی چه کاری می توانند انجام دهند؟

اسکنر لابراتواری یک فایل دیجیتالی را در عرض چند ثانیه برای شما تولید می کند. بر اساس نوع درمانی که تکنسین دندان قرار است برای آن طراحی کند .

نحوه کار اسکنر رومیزی لابراتواری به این صورت است که همزمان نور را بر روی جسم مورد نظر می تاباند و تصویری از جسم را با دوربین های روی برد می گیرد. در ترکیب، این امر فوراً یک مدل سه بعدی از جسم ایجاد می کند .

برخی از اسکنرهای رومیزی از نور لیزر استفاده می کنند، اما امروزه بیشتر اسکنرها از نور ساختار یافته استفاده می کنند.

استفاده از نور ساختاریافته به طور کلی عملی تر به نظر می رسد، زیرا امکان یک اسکن باز را فراهم می کند که کار با آن آسان تر است. لابراتوار نیازی به باز و بسته کردن اسکنر ندارد، بلکه فقط می تواند جسم را روی نگهدارنده قرار دهد و اسکن به طور خودکار شروع می شود.

مزایای اسکنر سه بعدی رومیزی لابراتواری :

سرعت : اسکن یک مدل دندان کمتر از یک دقیقه طول می‌کشد، به این معنی که لابراتوار های دندانسازی شلوغ می‌توانند صدها ساعت در سال صرفه‌جویی کنند، زیرا لابراتوار ها نیازی به ایجاد قالب‌های دستی یا نشستن و منتظر ماندن برای پردازش فایل‌ها ندارند.

دقت : شواهد علمی ثابتی برای حمایت از اعتبار اندازه‌گیری‌های مدل‌های دندانپزشکی دیجیتال در مقایسه با اندازه‌گیری‌های ابعادی درون قوس که مستقیماً از آنها به دست می‌آیند، وجود دارد، حتی اگر عامل انسانی نیز همیشه تأثیر زیادی داشته باشد (کارکردن اسکنر بر نتیجه تأثیر دارد. ). علاوه بر این، اسکنرهای مدل کمی دقیق تر از اسکنرهای داخل دهانی هستند.

قابل پیش بینی بودن نتایج درمان تکنیک‌های برداشت سنتی می‌تواند شامل چندین مرحله باشد و هر مرحله خطر کاهش دقت را به همراه دارد. از سوی دیگر، اسکن پایدار است، بنابراین می توان درمان را با در نظر گرفتن پایان برنامه ریزی کرد.
صرفه جویی در هزینه. اسکن قالب های دیجیتال دندان سریع است و برای ایجاد مدل نیاز به زمان یا مواد ندارد. حتی اگر یک اسکنر مدل دندانپزشکی می تواند کاملاً سرمایه گذاری به نظر برسد، ROI به خصوص برای آزمایشگاه های شلوغی که می خواهند موارد زیادی را پردازش کنند، خوب است.

چگونه می توان دقت اسکنر لابراتواری را ارزیابی کرد؟

بسته به بازسازی که روی آن کار می کنید، دقت می تواند کیفیت را مشخص کند. انتخاب یک اسکنر آزمایشگاهی توسط ترمیم هایی که آزمایشگاه تولید می کند تعیین می شود. اگر ترمیم های شما پیچیده هستند، به طور کلی توصیه می شود اسکنر با دقت بالاتر انتخاب کنید. برای مثال ایمپلنت ها به بالاترین درجه دقت نیاز دارند. از سوی دیگر، برای تکنسین‌های تازه وارد سیستم‌های CAD/CAM که روی ترمیم‌های اولیه کار می‌کنند، بالاترین درجه دقت نقش کلیدی ایفا نمی‌کند.

مقایسه اسکنرهای لابراتوار دندانپزشکی

همانطور که گفته شد، اسکنرها از نظر عملکرد متفاوت هستند. با این حال، تکامل فناوری اسکن به جایی رسیده است که اکثر اسکنرهای مدل کمابیش یکسان عمل می کنند. مقایسه اسکنرهای آزمایشگاهی دندانپزشکی از نظر کیفیت تفاوت زیادی را نشان نمی دهد، اما بررسی عوامل اطراف مانند آنچه که برای آن استفاده می شود، ادغام با فناوری نرم افزار و هزینه، سودمند است. بیایید به چند مورد از معیارهای مقایسه رایج در زیر نگاه کنیم:

رنگی یا سیاه و سفید

برای دیدن به عنوان مثال به بافت رنگی نیاز دارید. خط کشی روی مدل ها برای مثال، اگر روی پروتزهای پارسیل متحرک دیجیتال کار می کنید، که در آن مدل را آنالیز کرده اید و گیره هایی را کشیده اید که باید دنبال شوند، این امر به ویژه مهم است. این یک گزینه اضافی برای ارتباط واضح اضافه می کند و همچنین می تواند به آموزش تکنسین هایی با تجربه کمتر کمک کند.

تعداد دوربین در اسکنرهای دندانسازی

تعداد دوربین ها در مورد حداکثر دقتی که می توانید با اسکنر رومیزی به دست آورید به شما می گوید. برای مثال هنگام کار با ایمپلنت دقت اهمیت پیدا می کند. با دوربین‌های بیشتر، یک اسکنر می‌تواند اطلاعات را از اعماق حفره‌ها جمع‌آوری کند که مخصوصاً برای اسکن در مدل بسیار مفید است. در این حالت نیازی به اسکن قالب ها به صورت جداگانه نیست که باعث صرفه جویی در زمان می شود.

دقت اسکنر های لابراتواری

درجه دقت یک اسکنر بر حسب میکرون بیان می شود. یک میکرون طول را اندازه می گیرد. یک میکرون یک هزارم میلی متر است. برای اینکه بفهمید این به چه معناست: عرض موی انسان حدود 5 میکرون است در حالی که سطح دقت بین 4 تا 15 میکرون استاندارد اسکنر لابراتواری است.

تعداد مگاپیکسلی که دوربین می‌تواند ثبت کند، نقش مهمی دارد اما قطعی نیست. پیکسل یک نقطه در یک تصویر گرافیکی است. پیکسل ها به قدری به هم نزدیک هستند که به نظر می رسد متصل هستند. هرچه تعداد پیکسل ها بیشتر باشد، دقت بالاتری دارد.

نکته مهمی که قابل توجه است اینه که گاهی اوقات انتخاب دقت کمتر هم انتخاب بهتری است چون در صورتی که دقت دوربین ها هم بیشتر باشه حتما باید سرعت پردازشی دستگاه هم بالا باشد تا تصاویر رو پردازش کنه اگه پردازش کم باشه زمان زیادی نیاز دارد و کند میشود و سرعت شما رو در اسکن مدل ها کند میکند

نرم افزار اسکنر های لابراتواری رومیزی دندانسازی

یک اسکنر خالی نمی تواند به تنهایی کار کند. همیشه باید همراه نرم افزاری ارائه می شود تا فایل 3 بعدی را روی صفحه نمایش دهد و یک پروژه دندانپزشکی از آن ایجاد کند.

علاوه بر این، لابراتوارهای دندانپزشکی که به صورت دیجیتال طراحی می کنند، نیاز به دسترسی به یک راه حل CAD دارند که آنها را قادر می سازد تا روی فایل کار کنند، و برای مثال ترمیم را طراحی کنند.
برخی از ارائه دهندگان اسکنر محصولات خود را به صورت یک بسته به فروش می رسانند: شما سخت افزار را خریداری می کنید و با (تنوعی از) نرم افزار طراحی دندان ارائه می شود. یک مزیت اضافی این است که اغلب می توانید لابراتوار خود را برای کاربران اسکنر داخل دهانی آنها تبلیغ کنید.

خدمات پس از فروش اسکنر دندانسازی

خدمات پشتیبانی لابراتوار در استفاده از اسکنر و همچنین آموزش طراحی کار ها بعد از اسکن مدل دندان یکی از مهم ترین نکات در خرید اسکنر لابراتواری رومیزی از شرکت ها در ایران است .

.

شرکت بنیان مکاترونیک با داستن نمایندگی رسمی شرکت شاینینگ و سال ها تجربه در کدکم دندانسازی با تجربه قابل توجهی در این زمینه دارد و میتوانید پشتیبانی و خدمات پس از فروش متفاوت تر از شرکت های بازرگانی که صرفا یک فروشنده محصول هستن برای شما ارائه دهد.

قیمت اسکنر لابراتواری رومیزی

اگر می‌خواهید اسکنر رومیزی را از نظر قیمت مقایسه کنید، مهم است که به خاطر داشته باشید که دقت و  آپشن نرم‌افزاری دو متغیری هستند که به شدت بر قیمت تأثیر می‌گذارند.
یک اسکنر رومیزی که برای اسکن مدل های ایمپلنتی مناسب است و با نرم افزار برنامه ریزی ایمپلنت ارائه می شود، قیمت متفاوتی نسبت به اسکنر که کار ساده روکشی دارد که به یک ارائه دهنده درمان ارسال می شود.
یک اسکنر رومیزی باید با نیازهای کلی آزمایشگاه مطابقت داشته باشد و این از لابراتواری به لابراتوار دیگر متفاوت است.

قیمت اسکنر سه بعدی دندانسازی

  • قیمت اسکنر پرو h شاینینگ : 450 میلیون تومان
  • قیمت اسکنر پرو c شاینینگ : 350 میلیون تومان
  • به همراه فروش با شرایط اقساطی و تسهیلات بانکی